Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal:

Absolvent facultate profil lingvistic (jurnalism, litere, etc)

Descrierea jobului:

Cerinte:
- Cunosterea avansata a unei limbi straine: engleza sau italiana, care sa permita efectuarea de traduceri din limbile respective (medicina si estetica)
- Cunosterea limbii si gramaticii romane deoarece activitatea presupune: redactare, traducere si corectura texte
- Intocmirea si arhivarea electronica a datelor/materialelor ce tin de desfasurarea activitatii redactionale
- Asigurarea miscarii materialelor intre colaboratori de la receptionare pana la intrarea in tipar
- Prezenta la conferinte de presa (cand este nevoie)
- Redactarea de interviuri (cand este nevoie)
- Respectarea termenelor limita
- Gasirea de noi surse de informare pentru articole/materiale ( oricum vor fi indicate site-uri din domeniul sanatate si medicina de unde se pot lua informatii)

Oferta:
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si calduros
- Posibilitatea de a invata lucruri noi
- Contract de munca

Puteti trimite CV-urile si pe

Descrierea companiei:

Agentie de comunicare în domeniul medical, farmaceutic si beauty profesional