Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Candidatul ideal:

  • Persoana serioasa, responsabila, in cautarea unui job stabil
  • Persoana ambitioasa, descurcareata, proactiva, dinamica;
  • Un bun spirit de planificare si organizare al activitatilor, orientare catre solutii;
  • Abilitati de comunicare interpersonala, rezistenta la stres, atentie distributiva si meticulozitate;
  • Studii medii - superioare finalizate, experienta profesionala in transporturi constituie un avantaj;
  • Buna cunoastere a limbii engleze (scris/vorbit) mai ales in domeniul transporturilor. Alte limbi straine, constituie un avantaj;
  • Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul online; bune cunostinte de utilizare a calculatorului;
  • Acreditari, certificari si cunoasterea legislatiei specifice domeniului , constituie un avantaj;

Responsabilitati principale:

  • Asigura coordonare/dispecerat in colaborare cu echipa sediului central;
  • Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
  • Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
  • Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
  • Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
  • Ghidarea si urmarirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei;
  • Transmiterea informatiilor legate de transport
  • Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
  • Respectarea standardelor de performanta si calitate a serviciilor companiei.
  • Lucrul in ture si telefon de urgenta

Beneficii:

  • CIM cu durata nedeterminata;
  • Salariu motivant cu posibilitati de crestere
  • Mediu de lucru dinamic, modern, civilizat;
  • Formare profesionala de specialitate ocazionala