Recrutam specialist Achizitii & Logistica

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

 Obiectivele generale ale postului:

  • Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale;
  • Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora.
  • Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii;
  • Raspunde pentru calitatea si cantitatea produselor achizitionate;
  • Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
  • Negocierea contractelor de furnizare;
  • Gestionarea eficienta a stocurilor;
  • Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala.

1. Realizarea atributiilor corespunzatoare functiei;

2. Identificarea solutiilor adecvate de rezolvare a activitatilor curente;

3. Cunoasterea si aplicarea consecventa a reglementarilor specifice activitatii desfasurate;

4. Inventivitate in gasirea unor cai de optimizare a activitatii desfasurate;

5. Respectarea normelor de disciplina si a normelor etice in indeplinirea atributiilor.

Nu ezita sa aplici daca:

  • ai experienta  in domeniu
  • dai dovada de adaptabilitate
  • iti asumi responsabilitati
  • ai capacitate de a rezolva probleme
  • ai capacitate de implementare
  • Capacitate de autoperfectionare si valorificare a experientei dobandite
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Creativitate si spirit de initiativa
  • Capacitate de planificare si de a actiona strategic
  • Capacitate de a comunica
  • Capacitate de a lucra in echipa
  • Conduita in timpul serviciului.

Oferim:

  •  Mediu de lucru placut
  • Pachet salarial atractiv
  • Prime sarbatori
  • Posibilitatea dezoltarii profesionale