Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Pentru departementul nostru de Resurse Umane cautam: Recruitment Specialist

Incepand din luna iulie, Farmaciile Help Net fac parte din grupul Pheonix. Vino sa faci parte dintr-o echipă dede angajaţi la nivel European.

Responsabilitati:

  • Evaluarea proactiva a nevoilor de recrutare impreuna cu managerii de departamente pentru a intelege specificul fiecarei pozitii si pentru a atrage candidati valorosi
  • Crearea profilelor pozitiilor, precum si a anunturilor de recrutare
  • Gestionarea etapelor procesului de recrutare si selectie pentru pozitiile vacante - postarea anunturilor de recrutare, screening CV-uri, programarea si sustinerea interviurilor, realizarea listei scurte de candidati, verificarea referintelor, ofertare.
  • Identificarea si selectarea celor mai eficiente canale de recrutare in functie de specificul fiecarei pozitii
    Gestionarea si actualizarea bazelor de date cu candidatii intervievati
  • Mentinerea unei comunicari deschise cu candidatii pe tot parcursul procesului de recrutare
  • Dezvoltarea proactiva a unei relatii cu specialistii din domeniul farmaceutic pentru a identifica potentiali candidati valorosi pentru organizatie
  • Participare in implementarea proceselor si sistemelor noi privind activitatea de recrutare si selectie
  • Identificarea si participarea in evenimente dedicate domeniului farmaceutic – targuri de job-uri, proiecte pentru studenti, conferinte,
  • Participare in interviuri de exit si analiza rezultatelor reiesite cu scopul de a recomanda actiuni de imbunatatire a climatului organizational
  • Implicare activa in procese de integrare pentru colegii noi

Cerinte:

  • Minim 2 ani experienta in activitatea de recrutare si selectie; experienta in domeniul farmaceutic constituie avantaj
  • Experienta in managementul proiectelor de recrutare, inclusiv in gestionarea mai multor proiecte de recrutare simultan
  • Atitudine proactiva, orientare catre clientul intern si extern
  • Bune abilitati de comunicare si negociere
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat

    Beneficii:
  • Posibilităti de promovare şi dezvoltare profesională;
  • Accesul la programe de training specializate şi pregătire profesională;
  • Cadouri corporate;
  • Preţuri promoţionale la clinici private, plan de discount-uri relevante la produsele şi serviciile mai multor parteneri;
  • Biblioteca Bookster, 7Cards, Fructe la birou;