Limbi vorbite

germană, engleză

Salariu brut pe luna

700 - 800 €

Silverhand este o companie multinațională, dinamică, cu oameni tineri, în plină ascensiune, dornică să-și mărească echipa.
Ne ocupăm de recrutarea candidaților pentru un loc de muncă în Germania, Danemarca, Islanda, Olanda, Finlanda, Belgia, Norvegia, Finlanda ș.a.

Pentru mai multe detalii ne poți vizita site-ul:
Pentru a dezvolta echipele de recrutare din

Timișoara și Craiova, căutăm

Asistenți recrutare cu limba engleză sau germană.

Ce așteptări avem de la tine?

- cunoștințe de limba germană și engleză cel puțin la nivel începător (A2)
- studii superioare (în curs sau finalizate) - de preferat în domeniul resurselor umane, psihologie sau marketing
- experiența nu este obligatorie, dar constituie un avantaj
- cunoașterea pachetului MS Office
- persoană dinamică, cu aspirații, dornică să învețe și să progreseze
- capacitate de lucru în echipă

Descrierea jobului

Ce presupune postul de Asistent Recrutare în cadrul companiei noastre?

- contactarea posibililor candidați
- folosirea sistemelor de gestiune CRM
- intervievarea telefonică a candidaților care îndeplinesc criteriile angajatorului
- recepționarea apelurilor telefonice

Beneficii/Ce oferim:

- training intern și exerciții de comunicare B2C și B2B
- mediu de lucru plăcut
- posibilități reale de promovare internă
- telefon și laptop de serviciu
- asigurare privată de sănătate (reteaua Regina Maria)
- locație centrală, zona Bălcescu
- pachet salarial motivant, tichete de masă, bonusuri de sărbători
- mediu de lucru plăcut, echipă tânără
- programe de dezvoltare personală și a carierei
- bonusuri în funcție de performanță

Te așteptăm în echipa noastră!

CV-urile se trimit și la adresele de email:
- Timișoara
- Craiova

Pentru mai multe detalii ne puteți contacta și la nr. de telefon:
Timișoara: oo77.
Craiova: o77o

Ne găsești și pe facebook

  • Interviu online
  • Wo haben Sie Deutsch gelernt?