Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

italiană

Adresa/ adresele jobului

Constanța; Brăila; Galați; Buzău

Comdata Romania, companie multinationala de prestigiu, unul din leaderii de piata in sectorul BPO, este in cautarea unor Recruiteri in orasele: Galati, Braila, Constanta si Buzau.

Noii colegi vor face parte din departamentul de resurse umane din cadrul sediilor respective si vor fi responsabili cu selectia si recrutarea personalului necesar companiei.

Cerinte:
- limba italiana - nivel avansat;
- limba engleza - nivel mediu;
- abilitati de comunicare remarcabile;
- capacitatea solida de a realiza diferite tipuri de interviuri (structurate, bazate pe competente etc.);
- minim 3 ani experienta anterioara pe o pozitie similara;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- identifica si stabileste intalniri cu candidatii;
- sustine interviurile de angajare;
- elaboreaza si implementeaza strategii generale de recrutare;
- se va ocupa de redactarea anunturilor si postarea acestora pe diferite site-uri de joburi;
- va presta activitati de teren - cand e cazul;
- furnizeaza rapoarte de recrutare celorlalti membri ai echipei;
- va colabora periodic cu managerii de departamente si va identifica in mod proactiv viitoarele nevoi de angajare;

Oferim:
- pachet salarial motivant;
- posibilitatea de a creste intr-o multinationala prezenta in mai multe tari ale lumii;
- mediu de lucru dinamic si prietenos;

Descrierea companiei

Comdata Romania, membra a grupului COMDATA Group, detine in Romania 7 puncte de lucru in Bucuresti, Craiova, Constanta, Galati, Pitesti, Braila si Buzau.
La nivel global Comdata detine centre in Europa (Italia, Spania, Franta, Cehia, Turcia si Romania) cat si in America de Sud si America Centrala.

Cu peste 3000 de angajati in Romania, Comdata se numara printre companiile de prestigiu pe piata de call center romaneasca.

  • Interviu online
  • In care din orasele mentionate doresti sa lucrezi?