Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Brașov

Candidatul ideal:
- Esti pasionat(a) de domeniul resurselor umane si iti doresti o cariera in domeniu, intr-o firma specializata;

- Esti absolvent(a) de studii in domeniul psihologie/socio-uman sau domeniu conex;

- Esti o persoana sociabila, vesela si cu simtul umorului (criteriu obligatoriu si eliminatoriu :-)

- Vorbesti engleza avansat, iar daca ai cunostinte si de alte limbi straine reprezinta un avantaj;

- Ai disponibiliatea si hotararea sa te angajezi full-time;

- Iti place sa cunosti mereu oameni noi si nu eziti sa vorbesti cu necunoscuti;

- Esti creativ(a) si iti place sa aduci inovatie in munca ta;

- Iti place sa iti organizezi munca si presiunea multor proiecte nu te copleseste, ci te motiveaza.

- Ai experienta in domeniul resurselor umane - recrutare, minim 6 luni;

- Ai experienta in derularea in paralel a mai multor proiecte cu complexitati diferite,

- Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet.

Responsabilitati

- Colaborare directa cu departamentul de vanzari;

- Elaborarea anunturilor de recrutare si folosirea diverselor modalitati de identificare si atragere a celor mai potriviti candidati;

- Screening-ul CV-urilor candidatilor care au aplicat, in conformitate cu cerintele postului vizat;

- Organizarea preselectiei candidatilor in functie de caracteristicile postului;

- Sustinerea interviurilor in vederea prezentarii unei liste scurte de candidati;

- Derularea mai multor procese de recrutare pe diferite proiecte simultan;

- Organizarea si derularea proceselor de recrutare end to end;

- Responsabil(a) pentru toate activitatile din cadrul procesului si a proiectelor de recrutare si selectie pe care le gestioneaza;

- Prezentarea (in termenul agreeat) a unei liste scurte cu candidatii care corespund profilului cautat precum si scurte rezumate cu infomatii despre candidati, obtinute in urma interviului, pentru a ajuta clientul sa ia o decizie in privinta candidatilor;

- Elaborarea fiselor de interviu si verificarea recomandarile candidatilor;

- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii firmei prin informarea in legatura cu desfasurarea procesului de recrutare;

- Organizarea bazei de date a firmei;

- Activitati administrative (scanari, printari, completare/realizare diferite documente);

- Dezvoltarea unor relatii de calitate cu candidatii, atat cu cei selectati cat si cu cei care nu au fost angajati.

Descrierea firmei
. RECRUIT şi-a început activitatea în anul 2014 fiind o companie cu capital integral românesc.
Viziunea noastră este de a deveni principalul partener în domeniul resurselor umane şi de a contribui la integrarea pe piaţa muncii a tuturor persoanelor care doresc fie să păşească în câmpul muncii, fie să se recalifice şi să aiba un impact pozitiv asupra climatului economic.
Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- administrare de personal.