Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Suntem in cautare de persoane muncitoare, organizate si dornice sa lucreze pe termen lung pe postul de RECEPTIONER in domeniul hotelier. Locatia job-ului este in Timisoara.

Canditatul ideal:

  • Persoana pozitiva cu aptitudini foarte bune de comunicare, seriozitate, punctualitate, asumarea raspunderii la locul de munca
  • Cunostinte de limba engleza scris si vorbit – cerinta obligatorie!
  • Cunostinte de utilizare PC
  • Program de lucru 24/48.

Responsabilitati:

  • Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal, cat si la telefeon. De asemenea preia rezervarile.
  • Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
  • Primeste oaspetii intr-o maniera ospitaliera si proceseaza cerintele acestora.
  • Verifica evolutia sosirilor, iar atunci cand este cazul contacteaza clientii pentru confirmarea rezervarilor.
  • Intocmeste actele necesare cazarii oaspetilor ( fisa de cazare, facturi, urmarirea si incasarea platilor).

Beneficii:

  • Siguranta locului de munca si contract pe perioada nedeterminata
  • Pachet salarial motivant.