Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Acest job nu mai este activ.

Suntem in cautare de persoane muncitoare, organizate si dornice sa lucreze pe termen lung pe postul de RECEPTIONER in domeniul hotelier. Locatia job-ului este in Timisoara.

Canditatul ideal:

  • Persoana pozitiva cu aptitudini foarte bune de comunicare, seriozitate, punctualitate, asumarea raspunderii la locul de munca
  • Cunostinte de limba engleza scris si vorbit – cerinta obligatorie!
  • Cunostinte de utilizare PC
  • Program de lucru 24/48.

Responsabilitati:

  • Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal, cat si la telefeon. De asemenea preia rezervarile.
  • Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
  • Primeste oaspetii intr-o maniera ospitaliera si proceseaza cerintele acestora.
  • Verifica evolutia sosirilor, iar atunci cand este cazul contacteaza clientii pentru confirmarea rezervarilor.
  • Intocmeste actele necesare cazarii oaspetilor ( fisa de cazare, facturi, urmarirea si incasarea platilor).

Beneficii:

  • Siguranta locului de munca si contract pe perioada nedeterminata
  • Pachet salarial motivant.