Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

CANDIDATUL IDEAL:

• studiile universitare reprezinta un avantaj;
• experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
• cunoaşterea a doua limbi de circulaţie internaţională, dintre care cel putin engleza la nivel mediu;
• cunoasterea programelor de operare Opera sau Fidelio reprezinta un avantaj;
• abilitati excelente de comunicare;
• abilitati dezvoltate de organizare si prioritizare a activitatilor zilnice;
• atentie distributiva dezvoltata.

RESPONSABILITATI:

-intimpina oaspetii pentru cazare, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesional;
-colaboreaza cu alte sectoare: rezervari, restaurant, housekeeping, sali de conferinte;
-informeaza oaspetii la solicitarea acestora cu privire la tarife, preturi, servicii si programe oferite de hotel (pachete, promotii, discount-uri);
-intocmeste si inregistreaza rezervarile in sistemul de gestiune hoteliera;
-incaseaza contravaloarea serviciilor prestate clientilor;
-inregistreaza datele statistice, operative si contabile, specifice Receptiei cu promptitudine;
-se informeaza permanent asupra actiunilor si activitatilor ce au loc in hotel pentru a informa turistii in legatura cu evenimentele ce se desfasoara;
-rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi luate cele mai adecvate solutii;
-proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri.

BENEFICII:
-pachet salarial motivant;
-formare si dezvoltare profesionala;
-oportunitatea de a avansa pe scara ierarhica;
-oportunitatea de a lucra in cadrul unui hotel afiliat la un brand international.