Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Timișoara, București

City Hotel Bucuresti (sector 6) angajeaza receptioner, receptionera, cu sau fara experienta.

- program 12Z 12N LL
Cerinte:
Orientare catre client, amabilitate, atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila,
abilitati de comunicare, abilitati de lucru in echipa, responsabilitate, abilitati de organizare.
Absolventi liceu cu diploma de bacalaureat, studenti sau absolventi de facultate
Limba engleza
Cunostinte de operare pe calculator

Descrierea postului:
Aplica politicile tarifare ale companiei,
Efectueaza operatiile legate de check-in (verificare documente, incasare contravaloare sejur, facturi),
Opereaza in sistemul de gestiune hoteliera Medallion rezervarile si informatiile legate de sejur,

Aveti posibilitatea de a invata meseria de receptioner si a va cladi o cariera in domeniu. Va oferim training gratuit, mediu de lucru prietenos. Cunostintele si experienta dobandite va ofera sansa de a va angaja ulterior la hoteluri de 4-5 stele in functia de receptioner, receptioner sef, agent rezervari, organizator de evenimente, etc.
Ture flexibile de 12 ore: 12 ore de zi, 24 libere,12 ore de noapte, 48 de ore libere.

Adresa: Bd. Timisoara 46, sect. 6 Bucuresti
De la Plaza Romania se ia tramvaiul(8, 35 sau 25) sau autobuzul (137 sau138) 2 statii in directia Valea Cascadelor.