Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Hotel Opera Mamaia angajeaza in conditii avantajoase receptioner(a).

Candidatul ideal :
- persoana organizata, punctuala, dinamica, determinata;
- experienta anterioara in industria hoteliera, calificare - reprezinta un avantaj (minim 6 luni);
- limba engleza la nivel mediu - cerinta obligatorie, alta limba straina cunoscuta reprezinta avantaj;
- cunostinte minime de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
- cunoasterea programului de gestiune hoteliera SOLON H -reprezinta un avantaj

Descrierea jobului:
- primirea, consilierea si cazarea clientilor;
- intocmirea documentelor necesare cazarii;
- incasarea contravalorii serviciilor oferite;
- promovarea serviciilor si a imaginii hotelului;
- furnizarea informaţiilor solicitate de catre clienţi privind natura serviciilor oferite de hotel, precum şi efectuarea de rezervări în contul acestora.

Beneficii:
- pachet salarial competitiv;.
- oportunitatea de a lucra intru-un mediu placut si dinamic