RECEPTIONER,CAMERISTA, OSPATAR, AJUTOR DE BUCATAR

receptioner camerista ospatar bucatar

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Strada Trei Brazi, Predeal

Predeal Comfort Suites ***** face angajari din nou! Oferim urmatoarele posturi pentru cei interesati si daca considerati ca sunteti candidatul ideal, va asteptam CV-urile depuse.

 Ajutor de bucatar- 1 post

- Prepararea produselor respectand retetarul corespunzator organizatiei;

- Montarea preparatele pe obiectele adecvate;

- Mentinerea standardelor de igiena si calitate;

- Respectarea timpului de executie al preparatelor;

- Pastrarea in conditii adecvate a ustensilelor si aparaturii.

Ospatar/barman- 3 posturi

- Ofera servicii eficient, prompt, fara probleme si amabil debarasand, servind si asezand mesele;

- Inregistreaza corect, verifica in prealabil si preia toate comenzile de mancare si bautura;

- Aranjeaza mesele inainte de sosirea clientilor, dupa caz;

- Se asigura ca spatiul de lucru si sectiunea sa au suficiente aranjamente si sunt mentinute curate si ingrijite in permanenta;

- Are cunostinte amanuntite despre meniurile de mancare si bautura;

- Amenajeaza salile de functiuni in conformitate cu comenzile de evenimente si/sau instructiunile primite, avand in vedere confortul clientului si caracterul practic al serviciilor oferite.

- Preia toate comenzile clientilor barului in mod prompt si politicos;

- Verifica si inregistreaza corect comenzile clientilor in sistemul de operare;

- Detine in permanenta cunostinte solide despre meniul barului, lista de vinuri si bere, precum si despre ingredientele bauturilor pentru a putea da sfaturi clientilor.

 Camerista, 4 posturi

ATRIBUTII:

- Efectueaza si intretine curatenia in spatiile de cazare eliberate si ocupate, pe holurile etajelor, in oficii si in zona de serviciu in conformitate cu standardele si procedurile companiei;
- Verifica inventarul spatiilor de cazare;
- Raporteaza promt, deteriorari si distrugeri de echipamente si mobilier din hotel/camera hotel sefului ierarhic superior;
- Intocmeste raportul pentru zona de lucru;
- Preda si preia lenjeria hotelului;
- Completeaza si inlocuieste, in functie de necesitati, consumabilele si le aranjeaza conform normelor interne ale hotelului;
- Asigura rezolvarea promta a reclamatiilor primite din partea clientilor.
- Alte responsabilitati mentionate in fisa postului.

CERINTELE POSTULUI:

- Studii medii, cursul de camerista/lenjereasa constituie avantaj;
- Atitudine pozitiva, aptitudini de comunicare;
- Spirit de observatie si atentie la detalii;
- Amabilitate, toleranta, calm;
- Flexibilitate, asumarea responsabilitatilor;
- Rezistenta la stres;
- Cunoasterea unei limbi straine, nivel mediu, constituie avantaj.

Receptioner: 2 posturi

Candidatul ideal

- certificat de absolvire curs receptionerrecunoscut de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei Nationale
- Experienta pe un post similar minim 1 an - obligatorie;
- Cunoasterea programului de gestiune Fidelio;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinta unei alte limbi de circulatie internationala - reprezinta un avantaj;
- Persoane tinere, sociabile, motivate;
- Corectitudine si fidelitate, abilitati de comunicare
- Persoane energice, responsabile, oneste, cu spirit de echipa si initiativa.
- Orientare catre client;
- Cunostinte operare PC la nivel avansat

Descrierea jobului

Promovarea hotelului si mentinerea unei atmosfere de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucrul in echipa.
Intampinarea oaspetilor hotelului intr-o maniera ospitaliera.
Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora.
Verificarea listei de sosiri si urmarirea cerintelor speciale ale oaspetilor.
Preluarea rezervarilor telefonice.
Indeplinirea tuturor cererilor clientilor si furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii Housekeeping.
Atribuirea camerelor si pregatirea cartelelor de acces in camere pentru oaspeti.
Urmarirea si verificarea evolutiei sosirilor, actualizarea fiselor de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata.
Cunoasterea in orice moment a statutului si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare.

Beneficii:

Salariu motivant

O masa calda, in timpul turei de lucru

Tel:

Echipa predeal Comfort Suites