Receptioner(a)/consultant clienti spa

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

720 €

Candidatul ideal pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele calitati:
- atitudine pozitiva
- diplomatie
- tact
- discurs persuasiv
- proactiv
- atitudine orientata catre solutii
- aspect fizic placut
-experienta in lucru cu clientii
-cunostinte limba engleza - nivel avansat
- incredere in sine
- experienta in vanzari si in gestionarea conflictelor
- echilibru si stapanire de sine
- entuziasm
Descrierea jobului

Acest post prespune urmatoarele atributii:
- Intampinarea oaspetilor cu amabilitate si caldura
- Preluarea apelurilor telefonice si oferirea tuturor detaliilor necesare in ce priveste terapiile, ofertele sau alte detalii ce tin de Spa.
- Efectuarea programarilor necesare
- Verificarea mailului si a listelor de rezervari
- Introducerea oaspetilor nou sositi in soft
- Crearea fisei sau a spa memo-ului
- Consilierea oaspetilor in alegerea terapiilor, explicandu-li-se protocolul si continutul terapiei sau pachetului in detaliu, directionadu-i catre terapiile cele mai potrivite cu varsta, starea de sanatate, dorintele si necesitatile fiecaruia, in functie de rezultatul dorit (relaxare, antistres, detoxifiere, tonifiere, rasfat etc.)
- Emiterea de facturi fiscale cand sunt cerute de oaspeti.
- Promovarea terapiilor, pachetelor si produselor cosmetice din Spa – telefonic, mail, sau din receptie cu scopul de a maximiza vanzarile acestora.
- Programarea consultatiilor medicale,
- Preluarea reclamatiilor si gestionarea cat mai eficienta a acestora
- Disponibilitate in a efectua tururi de spa si de a explica facilitatile si terapiile spa-ului.

Obligatoriu: zambitoare, calma, respectuoasa, folosirea unui ton si a unui limbaj adecvat, profesionalism in atitudine si organizarea lucrului.

BENEFICII:

- Oferim contract de munca perioada nedeterminata, intr-o echipa tanara si motivata si o masa calda pe zi.