Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Managementul relatiei cu clientii;
  • Gestionarea reclamatiilor de la client, analize si planuri de actiuni pana la implementarea solutiilor corective;
  • Realizarea si validarea rapoartelor 8D si urmarirea eficientei actiunilor implementate;
  • Monitorizarea relatiei cu clientul si stabilirea de actiuni corective, preventive si de imbunatatire continua;
  • Raspuns oferit clientului conform cerintei acestuia;
  • Evaluarea eficientei masuratorilor corective si preventive implementate, ca urmare a unor incidente de calitate la client;
  • Asigurarea suportului metodologic a echipelor de rezolvare a problemelor;
  • Utilizarea instrumentelor de calitate si a metodelor de rezolvare a problemelor (8D, ISIKAWA, QRQC, PDCA);
  • Luarea la cunostinta a cerintelor referitoare la documentatia privind sistemul de management al calitatii si punerea in aplicare a acestora;
  • Participarea la intalnirile privind imbunatatirea calitatii, urmarirea rezulatelor;
  • Detectarea riscurilor de Securitate pentru client;
  • Urmarirea documentelor necesare in faza de dezvoltare process- PFMEA , plan control;
  • Realizarea auditurilor 8D;
  • Mentinerea unei bune imagini in fata clientilor;
  • Pilotarea planurilor de actiune atribuie;
  • Responsabil ANPQP.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in domeniul Inginerie;
  • Experienta de 1-2 ani;
  • Cunostinte de limba Engleza;
  • Utilizarea foarte buna a PC-ului si a internetului in limitele postului;
  • Cunostinte in domeniul Calitate;
  • Orientare spre client, creativitate, transparenta, independenta si leadership, comunicare, adaptabilitate, flexibilitate.