Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Candidatul ideal

Experienta minim 1 an in domeniul calitatii;
Experienta in relatia cu clientii reprezinta un avantaj;
Cunostinte bune de desen tehnic, mecanica, electronica, tolerante, calcul de tolerante si automatizari;
Cunostinte ISO TS 16949;
Cunostinte/experienta cu: FMEA, Control Plan, Ishikawa, QRQC, Analiza Pareto, Raport 8D, SPC/MSA;
Cunostinte/experienta in audituri de calitate;
Cunostinte lb. engleza scris, vorbit;
Cunostinte lb. germana reprezinta un avantaj;
Cunostinte lb. franceza reprezinta un avantaj;
Capacitatea de a lucra proactiv;
Bune capacitati de comunicare (oral si scris);
Buna capacitate de relationare si lucru in echipa;
Orientare spre client;
Spirit analitic, gandire logica;
Bune abilitati de analiza;
Abilitatea de a lucra sub presiune;
Abilitatea de a urmari si respecta termene;
Capacitatea de a munci intr-un sistem bine organizat si structurat;Capacitatea de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme.

Descrierea jobului

Receptionarea reclamatiilor de la client;
Inregistrarea reclamatiilor dupa procedura stabilita;
Coordonarea activitatiilor de control a produsului suspect;
Participarea la analiza si verificarea implementarii masurilor date catre client;
Transmiterea raportului si informarea clientului cu privire la evolutia procesului de remediere;
Incheierea procesului si remedierea reclamatiilor;
Intocmirea instructiunilor de lucru pentru echipa de sortare a bunurilor suspecte;
Monitorizarea rezultatelor actiunilor de sortare, comunicare interna a acestor rezultate;
Consultare lunara portale clienti, comunicare interna a nivelului de performanta al sistemului de calitate (ppm, numar reclamatii, numar piese reclamate, livrari in termenul stabilit etc.);
Planificarea, efectuarea si documentarea auditurilor interne specifice;
Comunicarea rezultatelor auditurilor catre persoanele implicate.