Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană, maghiară

Adresa/ adresele jobului

Arad; Chișineu-Criș; Ineu

Kromberg & Schubert Romania Na este companie membra a concernului german Kromberg & Schubert, concern care s-a remarcat in mod continuu ca un punct de referinta a standardelor in domeniul automotive. Suntem unul dintre cei mai importanti producatori de cablaje auto din zona de Vest a tarii.

Postul este pentru fabrica Kromebrg & Schubert din Parcul Industrial Nadab, orasul Chisineu-Cris, Judetul Arad.

Responsabilitati:
-    Coordoneaza si raspunde de activitatea sefilor de schimb calitate, pe toate cele 3 schimburile aferente proiectului pe care este responsabil;
-    Identifica greselile si implementeaza metode de imbunatatire a calitatii cablajelor produse pe proiectul de care raspunde si implementeaza masuri corective;
-    Monitorizeaza indicatorii de calitate pe proiectul de care raspunde, initiaza masuri corective daca este necesar, si urmareste implementarea masurilor propuse;
-    Implementeaza si monitorizeaza masuri corective in urma reclamatiilor si auditelor;
-    Proceseaza reclamatiile clientilor si informeaza partile implicate;
-    Raporteaza problemele constatate;
-    Coordoneaza reclamatiile interne;
-    Monitorizeaza implementarea Planului de Control a Productiei;
-    Este  persoana de contact pentru clientii externi si interni;
-    Pregateste si monitorizeaza auditele si vizitele clientilor.

Cerintele noastre:

-    Studii superioare tehnice finalizate;
-    Experienta in domeniul cablajelor auto de minim 2 ani este o cerinta obligatorie;
-    Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
-    Cunostinte de limba maghiara si/sau germana – cel putin nivel conversational;
-    Cunostinte MS Office;
-    Cunostinte de cerinte de calitate pentru productia de cablaje auto – este o cerinta obligatorie;
-    Cunostinte de statistica in domeniul automotive;
-    Cunostinte desen tehnic specifice domeniului de cablaje auto;
-    Bune abilitati de comunicare si coordonare a unei echipe;
-    Gandire analitica.

Compania noastra ofera:

  • Transport gratuit;
  • Pachet salarial atractiv, in functie de abilitati si experienta;
  • Tichete de masa;
  • Prima de performanta;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.