Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

450 - 800 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Despre noi:

MAIER Consultants este o companie de consultanță cu sediul în Marea Britanie care oferă asistență juridică cetățenilor români din străinătate. Echipa MAIER Consultants este formată din specialiști: translatori, notari, juriști, avocați etc.

Activitatea principală a companiei este facilitarea accesului cetățenilor români la servicii consulare prin întocmirea documentației necesare și programarea acestora la cea mai apropiată Secție Consulară din zona în care locuiește în străinătate.

Pentru a veni în întâmpinarea necesităților clienților noștri și pentru a reduce timpul de așteptare în a putea primi un răspuns la solicitarea transmisă, echipa noastră a creat un agent virtual care poate răspunde la majoritatea întrebărilor întâlnite într-o situație simplă. Acest agent virtual este momentan în stadiul de testare și nu cuprinde toate situațiile posibile.

Activitatea dvs presupune verificarea răspunsurilor transmise de agentul virtual, actualizarea datelor de contact cât transmiterea procedurii aferente, după caz.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Abilități excelente de comunicare, putere de convingere și negociere.
  • Atitudine pozitivă, calm, răbdare, entuziasm și dorință de învățare.
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC.
  • Dorință permanentă de perfecționare și avansare în carieră.
  • Experiență anterioară în drept sau notariat constituie avantaj.
  • Laptop personal obligatoriu.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Verificarea cu atenție a răspunsului oferit de catre agentul virtual;
  • Actualizarea datelor clientului și transmiterea procedurii corecte, după caz;
  • Soluționarea cererilor primite prin telefon/email/ticket
  • Încheie cu succes procesul de vânzare, contribuind la realizarea obiectivelor companiei.
  • Capacitatea de autonomie pe post și de a se adapta rapid la nevoile jobului.

Ce urmează să fac mai exact:

- informarea clientului (telefonic sau prin email) cu privire la:

  • serviciile pe care le oferim
  • documentele necesare prestării unui serviciu
  • locațiile de eliberare a documentelor solicitate (unde este cazul)
  • taxele prestate
  • timpul de soluționare

- solicitarea documentelor necesare și întocmirea corectă a dosarului clientului

- transmiterea informațiior primite către consultanții nostri care urmează să soluționeze cererea

- actualizarea datelor clientului

- încasarea plăților cu cardul sau prin transfer bancar

- alte activități similare

Alte informații:

  • Disponibilitate imediată.
  • Program de muncă flexibil: full time sau part time.
  • Locație birou:zona Piața Romană, București
  • Angajament pe termen lung sau sezonier.
  • Șansa de a construi o carieră într-un domeniu plăcut și dinamic.
  • Salariu de bază: negociabil.
  • Bonusuri: activitati suplimentare, bonus de performanta, decont utilizarea calculatorului propriu, etc.
  • ATENTIE: Candidatul va trebui sa detina laptop personal care va fi folosit la indeplinirea sarcinilor de serviciu.

    Vă rugăm să cititi cu atentie intrebarile urmatoare si sa raspundeti cat mai clar si detaliat. Lipsa acestor informații duce la respingerea aplicației transmise.

    Va multumim pentru intelegere.

  • Interviu online
  • Detineti laptop propriu si il puteti folosi pentru aceasta activitate?
  • V-ati documentat despre activitatea companiei si va considerati persoana potrivita pentru acest job?
  • Care este salariul minim net dorit? (RON)
  • Când ați putea începe?