Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

450 - 700 €

SC Quality Verified SRL angajeaza in Baia Mare personal in domeniul QA - Software Testing!

Descrierea postului:
• Analizarea scenariilor de testare primite si a documentatiei aplicatiei;
• Structurarea cerintelor functionale ale aplicatiei;
• Definirea testelor, pasilor de testare si rezultatelor asteptate;
• Stabilirea, pentru fiecare test in parte, a seturilor de date utilizate;
• Executarea scenariilor de testare;
• Inregistarea rezultatelor, a incidentelor depistate si comunicarea lor catre dezvoltator;
• Generarea rapoartelor de testare, a listei de incidente;
• Suport pentru testele efectuate de business;
• Realizarea testelor de UX si testelor privind documentatia;
• Analizarea rezultatelor, realizarea rapoartelor de testare si transmiterea lor catre partile implicate (zona IT, business).

Cerinte:
Specialistul care se va alatura echipei va putea prelua cu usurinta rolul daca:
- stapaneste foarte bine limba Engleza (scris, citit, vorbit)
- este pasionat de gadget-uri, smartphone-uri, etc.
- are experienta in utilizarea diferitelor browsere web, sisteme de operare.
- are cunostinte tehnice in IT
- are atentie sporita la detalii

Preferabil, dar nu obligatoriu:
-Are experienta de minim 1 an in QA;
-Detine cunostinte in sistemele de operare (Ubuntu, Windows, Mac OSX), baza de date (SQL, Oracle, RDBMS), programare secventiala si/sau orientata pe obiecte.
- Are cunostinte / experienta in testare automata (Selenium, Appium, etc)
- Cunostinte API

Oferta:
- salariu atractiv
- o echipa unita si profesionista, ce va asigura integrarea rapida a noului coleg si totodata va contribui la dezvoltarea profesionala a acestuia
- program flexibil
- multa cafea si voie buna