PURCHASE ENGINEER–INGINER ACHIZITII PIESE MECANICE

inginer - achizitii - prelucari

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

2 Piața 1 Mai, Cluj-Napoca

 O noua oportunitate deschisa in cadrul serviciului Achizitii : o cariera stabila intr-o companie respectata. Dat fiind specificul companiei noastre este un job cu multe oportunitati si provocari pentru o persoana motivata si pasionata.

Candidatul ideal va fi puntea de legatura intre furnizorii de piese mecanice si proiectele noastre. Acest post este potrivit unei persoane hotarate, cu bune abilitati de negociere, care are o pregatire tehnica si experienta in domeniul prelucrarilor mecanice, cu bune cunostinte de desen tehnic si materiale.

Daca consideri ca aceasta descriere ti se potriveste, te astaptam!

Responsabilitati:

- Cifraj mecanic (normare, calcul costuri)

- Intocmire cereri deoferta

- Lansare comenzicatre furnizori in termenele stabilite

- Analiza costurilorin vederea respectarii bugetului alocat

Cerinte

- Studii superioare tehnice

- Experinta indomeniul prelucrarilor mecanice, tehnologii de minim 2 ani

- Cunostinte deprelucarari mecanice, tehnologie, normare

- Cunostinte operarePC (Word, Excel)

- Abilitati bune decomunicare si negociere

- Capacitate deanaliza si sinteza, atentie la detalii

- Cunostinte deAutocad constituie avantaj

- Cunostinte de limbafranceza si/sau engleza constituie avantaj

Descrierea companiei:
FSA Romania proiecteaza şi produce linii şi echipamente de asamblare automatizate pentru industria de automotive in special pentru companiile producatoare de componente de automobile si companiile producatoare de automobile