Detalii loc de munca

4.2

Project Manager Vanzari Indirecte

Angajeaza Premium Talent
Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Companie: Enel Energie

Departament: Directia Vanzari Indirecte

Locatie: Bucuresti

Responsabilitati:

  • Evalueaza procesele de business ale echipei de vanzari, sistemele actuale (functionalitatile) si faciliteaza definirea noilor functionalitati pentru imbunatatirea procesului de vanzare;
  • Creeaza planul de implementare pentru proiectele de dezvoltare functionalitati pe baza nevoilor de business identificate in cadrul discutiilor cu echipa Vanzari Indirecte si respectiv suport vanzari;
  • Propune si se consulta cu managerul asupra functionalitatilor care se vor dezvolta si a solutiilor functionale care se vor implementa;
  • Documenteaza toate etapele proiectelor din aria de responsabilitate, folosind sistemele si tool-urile disponibile;
  • Se asigura ca proiectele pe care le gestioneaza din ariile de responsabilitate se deruleaza si sunt implementate conform planului impreuna cu departamentele implicate;
  • Transpune nevoile business in specificatii tehnice necesare implementarii;
  • Organizeaza si urmareste realizarea testelor de functionalitate, se asigura ca sunt in linie cu cerintele business;
  • Se implica activ in impartasirea bunelor practici si a experintei acumulate cu colegi de echipa si a celor noi veniti in echipa;
  • Lucreaza activ si comunica eficient cu colegii si cu managementul departamentelor cu care colaboreaza;
  • Participa activ in echipele de proiect in care este desemnat contribuind si colaborand cu restul echipei pentru rezolvarea activitatilor de proiect in conformitate cu planurile de proiect;
  • Identifica, documenteaza, valideaza si implementeaza noi proceduri de lucru la nivelul echipei de Vanzari Indirecte.

Competente profesionale si tehnice necesare:

  • Studii superioare;
  • Minim 3 ani in activitati de back office/call center/customer care (canale directe si/sau indirecte);
  • Limba engleza – scris/vorbit – nivel avansat;
  • Cunoasterea limbii italiene si spaniola constituie un avantaj;
  • Cunostinte avansate de Word, Excel, PowerPoint;
  • Experienta in sectorul energiei electrice si gazelor naturale constituie un avantaj;
  • Capabilitati de analiza si documentare, capabilitati de planificare si organizare, capabilitate de influentare, capabilitate de comunicare.

Ce avem de oferit:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • O structură multinațională în care poți construi o carieră;
  • Abonament Bookster.

Ce altceva trebuie să știi?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

Enel Energie

Enel Energie este, alături de Enel Energie Muntenia, una dintre companiile de furnizare, parte din Grupul Enel în România. Oferta companiei include atât produse de furnizare energie electrică și gaze naturale, cât şi servicii cu valoare adăugată (precum servicii de asistenţă, produse de iluminat, aer condiționat, centrală termică, soluții de eficiență energetică etc) pentru clienți, alături de care suntem la fiecare pas.