Acest job nu mai este activ.

Project Manager Logistic Regional

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Candidatul ideal

Persoana care ocupă această funcţie are obligaţia de a atinge o ,,dezvoltare continuă” şi este responsabilă pentru calitatea activităţii pe care o prestează. Aceasta este parţial responsabilă pentru calitatea companiei şi a produselor oferite de aceasta.

Intelege mediul de business global si constientizeaza rolul postului sau in cadrul companiei;
Are experienta in proiecte strategice;
Detine experienta manageriala sau este expert tehnic in metodele si tehnicile din aria sa de specialitate;
Prioritizeaza si coordoneaza segmente din aria sa de specializare sub supervizarea managerului direct si demonstreaza abilitati de leadership;
Conduce sau participa la intalniri cu reprezentanti interni sau externi, scopul interactiunii putand fi acela de a solutiona problemele comune sau strategice.

Descrierea jobului

Oferă informaţii specifice de logistică locală ( Stabilus);

Cooperare strânsă cu departamentul de logistică strategică SL în proiectele desfășurate la nivel global asigurand suport în noile procese logistice / funcţii în locaţia Stabilus Romania;
Contact logistic pentru comunicarea internă cu toate zonele adiacente, la nivel local sau global;
Calcularea profitabilităţii în baza standardelor aplicabile sistemelor logistice ca pregătire a deciziei;
Suport în dezvoltarea si monitorizarea unui sistem de performanta local vs. Global (ex. KPI);
Are rolul esențial în îmbunătățirea, implementarea continuă a proceselor logistice in vederea mentinerii unui nvel inalt de livrare ptr clienti si a sprijini obiectivele strategice;
Conduce proiecte de logistica locale sau globale sau ofera sponsorship pentru anumite proiecte in derulare la nivel Stabilus Romania;
Managementul proactiv impreuna cu Echipa Stabilus Romania de Logistica pentru a împlementa o cultură de îmbunătățire continuă , optimizare costuri și excelența operațională;
Suport in dezvoltarea si construirea de relatii intre diferite departamente, functionand ca interfata intre echipa Strategic Logistics (Germania) , Logistica Stabilus Romaniasi restul departamentelor functionale, asigurand o comunicare eficienta si escaladarea corecta a diferitelor probleme aparute prin structura de sedinte Supply Chain la nivel de fabrica precum si escaladarea la nivel gobal;
Lucreaza impreuna cu Managerii de Logistica in evidentierea riscurile care pot influenta pe termen lung indeplinirea planului de productie; riscurile in suply, riscurile in procesul de relocare , precum si evidentiarea oportunitatilor
Implicare in proiecte strategice, optimizare si de reorganizare in cadrul Stabilus Supply Chain definit la nivel global.

  • Interviu online
  • What motivates you to apply at Stabilus?
  • What recommends you for this job?
  • What do you consider you need to improve, in order to become independent on this job?