Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Project Manager instalatii mecanice cu experienta de preferat in RETAIL si/sau Office, Industrie

Companie multinationala specializata pe executie lucrari de instalatii electrice si mecanice pentru centre comerciale, cladiri de birouri, mall-uri, hale industriale, hoteluri si spitale. Acceptam si candidati din provincie dispusi la deplasari.

Cerinte:

  • Studii superioare – Facultatea de Instalatii pentru Contructii;
  • Experienta in specialitate: minim 10 ani Site Manager / Project Manager pentru lucrari de instalatii HVAC & Sanitare  aferente unor proiecte complexe tip sedii de birouri, Mall-uri sau Hipermarket-uri;
  • Cunoştinţe de operare PC: Word, Excel, AutoCAD, Primavera , Microsoft Project;
  • Coordonare proiecte complexe (5-15 M Euro);
  • cunoştinţe de limbă engleză (citit, scris, vorbit)
  • permis conducere categoria B

Responsabilitati:

  • Coordoneaza executia lucrarilor de instalatii conform graficului de execuţie;
  • Coordoneaza echipa de proiect si stabileste responsabilitatile si prioritatile;
  • Asigura relatiile intre toti intervenantii din cadrul proiectului;
  • Monitorizeza  activitatile de SSM si Quality control;
  • Intocmeste si urmareste graficele de executie;
  • Intocmeste si monitorizeza cash flow-ul proiectului;
  • Analizează planurile şi asigură corecta punere în execuţie a acestora de către echipa de proiect;
  • Planifica necesarul de forta de munca in fuctie de termenele intermediare de executie;
  • Coordoneaza activitatea subcontractorilor si a personalului din subordine;
  • Intocmeste situaţiile de lucrări si ofertele pentru lucrarile suplimentare;
  • Avizeaza situatiile de lucrari primite de la subcontractori;
  • Raspunde de implementarea dispozitiilor de santier.

Oferta:

  • Mediu de lucru competitiv, profesionist;
  • Pachet salarial corelat cu experienta;
  • Logistica asigurata de firma si cazare (dupa caz).

  • Interviu online
  • Ce salariu ar fi in regula pentru acceptarea unui job nou care deschide alte oportunitati?
  • Va rugam mentionati in cv si informatiile care tin si de proiectele derulate (cu focus pe retail, office, industrial). Il asteptam si in limba engleza.