Detalii loc de munca

Project Manager

Angajeaza Premium Talent
Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Cerinte:

  • Experienta de minim 2 ani in project management, in domeniul financiar / tehnic;
  • Experinta relevanta cu metodologiile de gestionare a proiectelor (waterfall/ agile);
  • Abilitati foarte bune de comunicare si coordonare;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
  • Cunoasterea instrumentelor de gestionare a proiectelor (Microsoft Project, JIRA);
  • Cunosterea standardelor de plata VISA si Mastercard;
  • Exeperienta practica in gestionarea unor proiecte de dezvoltare software si proiecte de implementare/ integrare a unor produse sau solutii software;
  • Capacitatea de a duce lucrurile la bun sfarsit, o buna organizare proprie si a activitatilor din proiect;
  • Abilitati de documentare si analiza.

Descrierea jobului:

  • Pregateste impreuna cu responsabilul de proiect documentatia pentru aprobarea proiectelor (dezvolta planul de proiect, planul de resurse, buget);
  • Coordoneaza in toate etapele de implementare: initiere, planificare, executie, monitorizare/control si incheiere;
  • Identifica riscurile din proiect si propune solutii de mitigare;
  • Se asigura de existenta resurselor necesare implementarii proiectului;
  • Coordoneaza activitatile mentionate in planul de proiect, urmareste incadrarea in termenii si conditiile contractelor incheiate pentru derularea proiectelor;
  • Monitorizeaza implementarea proiectelor in conditiile aprobate de scop, timp, buget si calitate;
  • Planifică în mod detaliat implementarea fiecarui proiect, coordoneaza, monitorizeaza si controleaza activitatile de executie a livrabilelor proiectului si asigura indeplinirea obiectivelor in conformitate cu planul aprobat;
  • Monitorizeaza si se implica in etapele de testare pentru dezvoltari informatice in colaborare cu echipa de proiect;
  • Realizeaza impreuna cu departamentele bancii implicate in proiecte documentatia de proiect si ofera suport in vederea intelegerii si promovarii noilor functionalitati catre beneficiarii finali.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie