Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Responsabilitati:
Organizarea, decizia, executia si raportarea activitatii de derulare a contractelor/proiectelor firmei, ofertarea si achizitia de produse si servicii printre care:
• Mentinerea la zi cu procedurile interne si informatiile primite de la furnizori. Elaborarea rapida, corecta si eficienta a ofertelor de vânzări, transport și servicii către clienți si departamentul de vanzari
• Achizitia si negocierea de servicii si produse necesare derularii proiectelor si acoperirea necesarului firmei, incheierea de contracte aferente si mentinerea contactului si raporturilor comerciale cu clientii si furnizorii implicati
• Supervizarea, organizarea si derularea proiectelor de vanzari, a platilor de facut si incasat
• Preluarea contractelor/proiectelor firmei din momentul semnarii contractului cu clientul final, derularea proiectului, monitorizarea platilor si termenelor, organizarea de servicii interne si externe, eficientizarea proceselor si costurilor si informarea factorilor implicati
• Urmarirea si verificarea calculatiei contractului/proiectului si maximizarea profitului prin decizia celei mai bune metode de achizitie, transport, derulare, livrare, montaj si punere in fuctiune in concordanta cu termenele si conditiile asteptate de client si oferite si garantate de firma
• Mentinerea la zi a listei de proiecte, a situatiei fiecarui proiect in parte
• Elaborarea de propuneri si proceduri pentru eficientizarea muncii si maximizarea profitului

Cerinte pentru angajare:
• Studii superioare in economie, inginerie sau un domeniu asemanator

• Bune cunostinte in domeniul proiectarii Autocad

• Bune cunostinte de desen tehnic
• Experienta de lucru in achizitii si derulare de contracte: minim 3 ani
• Persuasiune si focusare spre rezolvarea de probleme
• Meticulozitate, grija la detalii
• Abilitatea de a lucra in echipa
• Personalitate placuta si sociabila
• Engleza – scris si vorbit – nivel avansat

Oferta (bonusuri, beneficii):
Mediu de lucru profesionist
Pachet motivational corelat cu performanta

* Clientul nostru este o importanta companie care activeaza la nivel national in domeniul vanzarilor de echipamente industriale.