Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • Studii superioare absolvite
  • Experienta de minimum 2 ani in domeniul sistemelor informatice bancare
  • Cunoasterea de metode de analiza si testare
  • Cunostinte informatice : Microsoft SQL
  • Cunostinte foarte bune in utilizarea produselor MS Office
  • Cunoasterea standardelor de autorizare si decontare publicate de catre VISA si MasterCard
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Abilitate de a identifica solutii si a sesiza riscuri

Descrierea jobului:

  • Asigurarea analizei si proiectarii de aplicatii informatice: in echipe de lucru, participa la analiza cerintelor de noi functionalitati si module de aplicatii, precum si la imbunatatirea celor existente
  • Participarea la proiectarea, testarea interna, evaluarea solutiilor externe si relizarea de noi module de aplicatii
  • Participarea la realizarea activitatilor de mentenanta evolutiva si corectiva a aplicatiilor;
  • Gestionarea de aplicatii informatice din responsabilitatea sa, indeplinind rolul de Responsabil de Aplicatii
  • Participarea la realizarea planului de proiecte, precum si la mentenanta aplicatiilor informatice:
  • participare la cadraj:
  • stabilirea solutiei macro impreuna cu echipa de proiect si validarea ei,
  • detalierea specificatiilor functionale, asigurarea revizuirii acestora si validarea solutie – finale,
  • asigurarea suportului echipei de dezvoltare pentru implementarea cerintelor business si corectarea anomaliilor,
  • participarea la realizarea testelor interne, a livrarilor furnizorilor externi,
  • asigurarea de suport pe durata testelor de utilizatori si a celor de performanta,
  • asigurarea de suport in faza de punere in productie si post-productie.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie
  • Abonament Bookster
  • Abonament WorldClass la preferential