Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

italiană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Telco cauta un specialist care sa asigure mentenanta infrastructurii IT a cladirii noastre de birouri.

Responsabilitati:

  • Sa asigure buna functionare a computerelor, imprimantelor si a altor echipamente tehnice;
  • Sa seteze si sa instaleze noile echipamente tehnologice achizitionate;
  • Sa aduca imbunatatiri infrastructurii tehnice interne  a fluxului de informatii si documente;
  • Sa automatizeze si sa imbunatateasca procesele tehnice si de transfer de documente interne;
  • Sa intervina in caz de situatii de urgenta pentru a rezolva  orice problema tehnica
  • Sa creeze  template-uri pentru proiecte noi;
  • Sa instaleze si  sa faca upgrade  - servere de baze de date;
  • Sa aloce si sa planifice resursele pentru sistemele dedicate bazelor de date;
  • Sa aplice modificari pe structurile existente de baze de date;
  • Sa se ocupe de aplicarea politicilor de securitate pe servere;
  • Sa se ocupe de monitorizarea si optimizarea serverelor de baze de date;
  • Sa se ocupe de planificarea si realizarea operatiunilor de arhivare, backup si recovery, pentru informatiile din baza de date; etc

Cerinte:

  • Experienta de minim 1-2 ani pe un post similar;
  • Experienta in Telecomunicatii si administrare baza de date  tip Call-Center
  • Cunostinte avansate Office Acces Database;
  • Cunostinte de retelistica si hardware;
  • Cunostinte mentenanta servere;
  • Cunostinte generale despre procesele si metodele de mentenanta;

Oferim:

  • salariu competitiv
  • bonusuri bazate pe rezultatele obtinute
  • un program flexibil