Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 1000 €

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultatii de Constructii Civile, Industriale şi Agricole, sau student Master in an terminal;
  • Cunoasterea standardelor si normativelor in constructii;
  • Experienta in folosirea programului Autocad;
  • Cunoasterea programelor de calcul Etabs si SAP2000;
  • Reprezinta un avantaj experienta in utilizarea programului Tekla (pentru metal si/sau beton armat);

Descriere job, responsabilitati:

  • Realizarea modelelor de calcul pentru cladiri cu structura metalica sau din beton armat;
  • Dimensionarea elementelor structurale;
  • Realizarea desenelor de executie (planuri, sectiuni, detalii etc.);
  • Realizarea extraselor de materiale si a listelor de cantitati;
  • Elaborarea documentatiilor;
  • Participarea la alte activitati desfasurate in cadrul companiei, cum ar fi: vizite pe santiere, asistenta tehnica, consultanta, expertize tehnice etc.

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil
  • Salariu motivant
  • Mediu de lucru placut si profesionist
  • Bonusuri de performanta

Descrierea companiei

MTA Structural Engineers este o companie care are ca principal domeniu de activitate proiectarea constructiilor civile si industriale.