Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

12 Strada Avrig, București

Dorim largirea echipei cu un om dornic sa dezvolte software educational impreuna cu echipa din care va face parte. Este de preferat ca acesta sa aiba experienta in instruire (trainer in zona corporate). Rolul sau principal va fi acela de a crea scenarii de invatare, impreuna cu specificatiile de dezvoltare, pentru software educational pentru adulti (corporate eLearning).

Instructional Designer-ul trebuie, pe baza unor materiale existente (curriculum, carti, materiale de training etc), sa extraga informatia ce se doreste a fi transmisa cursantului, sa o organizeze intr-un proiect de lectie online si sa creeze specificatiile pentru varii materiale multimededia ce urmeza a fi dezvolate de graficieni si programatori.

Responsabilitati si indatoriri principale:
- Analizeaza suportul teoretic si creeaza scenarii pentru lectiile in format digital
- Pe baza scenariilor dezvolta specificatii de productie, scenarii extinse cu specificatii pentru dezvoltarea aplicatiilor digitale
- Aplica solutii inovatoare de gandire si de creatie care sa reflecte nevoile si specificatiile clientului
- Colaboreaza cu graficienii si programatorii si ofera clarificari atunci cand este necesar
- Capabil sa realizaze intrebari pentru varii baterii de teste
- Capabil sa realizeze articole legate de proiectarea didactica
- Se asigura ca toate materialele de instruire produse sunt in concordanta cu nevoile identificate, sunt usor de inteles si de folosit de catre utilizatori
- Efectueaza o cercetare pe o varietate mare de subiecte si solutii software existente, pentru a asigura un produs inovator si conform cu cerintele pietei
- Studiaza uneltele de dezvoltare software automatizate pentru ca la nevoie sa stie sa le foloseasca

Cerinte - candidatul ideal:
- Intelege tehnologia si modul cum aceasta poate fi folosita ca instrument educational
- Are experienta ca Instructional Designer / Proiectant software educational (obligatoriu)
- Cunoaste metodologiile de proiectare si instruire (obligatoriu)
- Are abilitatea de a se adapta oricarui subiect de studiu intr-un timp scurt, intelegandu-l pana la punctul in care poate crea un curs pentru acesta
- Intelege piata de eLearning
- Intelege modul de functionare a platfomelor LMS
- Are abilitati de comunicare si relationare interpersonala foarte bune (obligatoriu)
- Cunoaste suita Microssoft Office (in special Word, Power Point si Excel) (obligatoriu)
- Este orientat spre gasirea solutiilor la problemele aparute, nu spre delegarea lor
- Cunoaste unele programe de creatie eContent (Captivate, Articulate, Camtasia, etc)
- este fluent in limba Engleza - atat scris cat si vorbit (la nivel mediu cel putin)

Profilul candidatului:
- doreste sa se autoperfectioneze
- are spirit de echipa
- are un character creativ
- este serios si loial

Oferta (bonusuri, beneficii):
- mediu de lucru prietenos si orientat spre imbunatatirea aptitudinilor
- management intelegator, pe masura seriozitatii demonstrate si a indeplinirii sarcinilor trasate

Tipul de program: full-time
Doar candidatii alesi vor fi contactati pentru interviu. Succes!

  • Interviu online
  • Ce anume face dintr-un soft un soft educational?
  • Care sunt asteptarile salariale ale dumneavoastra?