Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Galați

Se recruteaza si din

Brăila

Proiectant software educațional (Designer instructional – cod COR

ALTFACTOR dorește să-și mărească echipa ce elaborează scenariile didactice pentru materialele educaționale pe care firma le dezvoltă.

 Candidații ideali sunt cei care au deja o experiență practică în educație sau formare profesională, sunt familiarizați cu principiile e-learning și au folosit resurse multimedia pentru predare / testare.

 Căutăm profesioniști cu experiență în proiectarea de materiale didactice, indiferent dacă sunt destinate să fie folosite la clasă sau on-line, utilizând elemente multimedia (film, prezentare, animație, imagini, sunete, etc). Trebuie să aibă abilități foarte bune de comunicare verbală și în scris în Limba Română, capacitatea de a prelucra, sintetiza și prezenta explicit informații. Trebuie să cunoască și să folosească la nivel mediul Limba Engleză, o certificare a nivelului de cunoștințe fiind un avantaj.

Responsabilități principale:

-      realizează analiza cerințelor legate de soluția de instruire care va fi proiectată și dezvoltată;

-      colaborează cu experți externi în procesul de realizare a materialelor de curs;

-      identifică strategiile, metodele, instrumentele și activitățile didactice adecvate în raport cu nevoile identificate;

-      elaborează scenariul didactic pentru materialele de instruire pe care le proiectează;

Cerințe:

-      absolvent de studii universitare, specializări în domeniul educației;

-      min 3 ani experiență ca și formator sau cadru didactic;

-      experiență practică în proiectarea și elaborarea de materiale educaționale;

-      competențe bune de utilizare PC, la nivel de absolvent ECDL (utilizarea de programe de grafică, dezvoltare multimedia este un avantaj);

-      cultură multimedia și experiență practică în utilizarea multimedia ca resursă educațională;

-      abilități foarte bune de comunicare;

Oferta

Ne pregătim să oferim un salariu bun, însă întreg pachetul salarial va fi negociat în cadrul interviului.

Activitatea se desfășoară la sediul firmei din Galați, Str. Portului nr. 7.