Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Sibiu; Oradea; ...mai multe

Se recruteaza si din

Hanovra

Proiectant mecanic CAD

alfa-Horizont  pune la dispoziție  locuri de muncă cu angajare directă într-o firmă Germană din zona de NORD a Germaniei, zona HANOVRA. Firma activează în domeniul automatizărilor industriale cu proiecte pentru firme cunoscute la nivel internațional, printre care BOSCH și VOLKSWAGEN.

Descrierea jobului:

  • Proiectare pentru:

– Tehnologia manipulării, manipularea componentelor

– Manipularea produselor în fabricarea de electronice, roboți industriali, apucarea uneltelor, robotică ușoară

– Conversia și integrarea de noi componente sau funcții în instalaţiile existente

Cerințe:

  • Studii de specialitate încheiate
  • Cunoștinte temeinice în proiectare 2D și 3D ( se lucrează cu Autodesk Inventor / AutoCAD Mechanical)
  • Experiență în construcții de mașini speciale sau tehnologie de automatizare sau dispozitive de fixare și unelte
  • Cunoștințele de limbă Germană – reprezintă un avantaj
  • Cunoștințele de limbă Engleză sunt obligatorii – avansat

Beneficii:

  • Angajare imediată
  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH& oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

!!! Candidații care aplică direct pe e-mailul nostru au prioritate în analiza candidaturii. Vă mulțumim!