Proiectant inginer electromecanic

inginer proiectant

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

21 Strada Europa Unită, Sibiu

Se recruteaza si din

Sibiu

Dscriere/Responsabilitati:

- realizarea unor variante de produs si extinderea unor familii de produs existente
- modificarea / adaptarea produselor de serie la cererea clientilor (interni sau externi)
- proiectarea de produse electro-mecanice noi
Produsele vizate de acest post sunt ansamblurile de cabluri si conectoarele electrice de date / putere.
In cadrul activitatii se elaboreaza concepte, se analizeaza in detaliu elementele constructive si se clarifica toate aspectele legate de produs cu clientul.
Se realizeaza designul 3D al produsului (toate ansamblele implicate si dupa caz si unele componente sau subansamble inexistente in baza de date a companiei) si se detaliaza complet prin documente tehnice (desene 2D, instructiuni de lucru, norme interne, ...).
Acolo unde se impune se cer si se coordoneaza investigatii speciale, teste de laborator, determinari, prototipari, etc, pentru asigurarea celor mai inalte standarde de calitate a produsului.

Calificare/Cerinte:

- licenta in Tehnica Constructiilor de Masini sau Electromecanica, cu focus Cercetare / Proiectare
- stapanirea programelor CAD 3D/2D (NX constituie avantaj), precum si a pachetului MS Office
- cunostinte bune electrotehnice
- respectarea termenelor clientilor, flexibilitate
- capacitate de dezvoltare intr-o companie straina si adaptabilitate ridicata la lucrul in echipa
- mai multi ani de experienta in pozitii similare constituie avantaj
- fluenta in limba engleza (scris / vorbit)
- limba germana constituie avantaj

Oferta:
- pachet salarial atractiv- prima de Craciun si de Pasti- tichete de masa- servicii medicale gratuite