Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Responsabilitatile postului:

Viitorii angajati pe postul de “proiectant inginer constructii” ai firmei vor realiza - in principal, in "TEKLA Structures" -
proiectarea/detalierea de elemente de structuri din beton si/sau metalice, pentru piata externa; in principal, din tari scandinave.
Principale responsabilitati ale viitorilor angajati:
- modelarea elementelor si a structurii, in programe BIM;
- intocmirea pieselor desenate (planselor de executie);
- definitivarea documentatiilor tehnice;
- asigurarea asistentei tehnice de santier, pana la finalizarea investitiei.

Candidatul ideal:

- este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licenta sau master; preferabil, in “Inginerie civilă“ = “Construcții civile, industriale si agricole“ (CCIA);
- are intre 1 si 5 ani experienta in proiectarea constructiilor;
- are temeinice cunostinte de utilizare programe BIM; obligatorie, stapanirea programului “TEKLA Structures“;
- are o buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare (in special, a Eurocodurilor);
- are o fire deschisa si bun spirit de echipa; da dovada de colegialitate si altruism;
- da dovada de onestitate, devotament si fidelitate;
- poseda o mare dorinta de a invata si de a se perfectiona;
- este caracterizat de mare constiinciozitate si perseverenta;
- este bun vorbitor al limbii engleze; avantaj pentru cunoasterea (suplimentara) a altor limbi de circulatie internationala.

*** OBSERVATIE: Candidatii interesati de o asemenea pozitie trebuie sa aiba cel putin un an de activitate in proiectarea/detalierea cu "TEKLA Structures"!

Beneficii oferite:

- tichete de masa

  • Interviu online
  • 01. Care sunt principalele motive pentru care aplicati pentru acest post? (Eventual, daca este cazul, va rugam subliniati motivele pentru care va ganditi sa abandonati actualul loc de munca.)
  • 02. Care sunt principalele calitati si atuuri ale personalitatii dumneavoastra care va recomanda pentru acest post?
  • 03. Care sunt aspectele mai putin bune ale personalitatii dumneavoastra?
  • 04. Care sunt cateva din succesele/realizarile dumneavoastra profesionale de pana acum?
  • 05. Care ar fi micile neimpliniri/insuccese ale activitatii dumneavoastra profesionale de pana acum?
  • 06. Ce va doriti de la viitorul dumneavoastra loc de munca? (Eventual, ce ii lipseste actualului dumneavoastra loc de munca?)
  • 07. Ce v-ati dori de la viitorii dumneavoastra colegi de munca si de la viitori dumneavoastra superiori? (Eventual, ce le lipseste actualilor dumnevoastra colegi si superiori?)
  • 08. Care va sunt asteptarile materiale legate de pozitia pentru care aplicati acum, pentru un program de lucru normal (40 de ore pe saptamana; 5 zile a cate 8 ore/zi)?
  • 09. Ce va doriti de la viitorul dumnevoastra profesional, de la cariera dumnevoastra (in urmatorii 5 si, respectiv, 10 ani)?
  • 10. Ce doriti sa aflati despre pozitia aflata in discutie?