Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1200 - 1500 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Această poziție oferă oportunitatea unică de a participa la dezvoltarea unor concepte noi de website-uri pentru actori de top din domeniul imobiliar, atât din România cât și din Europa.

Candidatul ideal trebuie să fie interesat de cod scris corect după standarde, optimizarea interogărilor MySQL, identificarea și soluționarea optimă a problemele tehnice pe care domeniul imobiliar le provoacă, dorința de a excela din punct de vedere operațional și experiență dovedită în PHP, MySQL, HTML5, CSS3, OOP, Bootstrap, Javascript.

Candidatul își va folosi cunoștințele pentru a traduce design-ul primit în pagini web pixel-perfect cu un grad ridicat de precizie, pentru clienți și proiecte interne.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI

  • Dezvoltarea și mentenanță a site-urilor pe platforma WordPress (teme și plugin-uri)
  • Proiectarea și implementarea de noi funcționalități pentru website-urile deja existente în portofoliul Agenției
  • Stabilirea arhitecturii software și a structurii site-ului și identificarea tehnologiilor optime pentru îndeplinirea proiectului
  • Garantarea furnizării unui serviciu de înaltă calitate și performanță, și gestionarea tuturor aspectelor tehnice ale CMS-ului (actualizări de securitate etc).

DESCRIEREA JOBULUI

  • Cel puțin 2 ani de experiență dovedită în dezvoltare web
  • Cunoștințe solide de programare web și gestioanre de CMS-uri
  • Dezvoltarea în principal de site-uri  (teme și plugin-uri) pe platforma WordPress, transformarea layout-urilor dezvoltate de departamentul de creație în website-uri „pixel-perfect” care fie funcționale, responsive și care să arate impecabil pe orice dispozitiv
  • Asigurarea mentenanței pentru website-urile existente
  • Abilitate excelentă de auto-organizare și time management
  • Personalitate creativă orientată spre calitate și eficiență
  • Implicare, inițiativă proprie și abilitatea de a învăța rapid
  • Personalitate cu spirit de echipă cu abilități excelente de comunicare cu oamenii din toate nivelurile unei afaceri
  • Este necesară respectarea aspectelor cu caracter confidențial
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală. Experiență în limba engleză (scriere, vorbire, înțelegere).