Programator (sistem de backoffice SmartVisa)

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, rusă

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal:

  • Cunostinte avansate de sistem de decontare carduri
  • Experienta in dezvoltare de protocoale pentru procesarea financiara a tranzactiilor VISA, MasterCard, AMEX
  • Experienta in dezvoltare si certificare aplicatii carduri
  • Cunostinte limba engleza
  • Cunostinte limba rusa - reprezinta un avantaj

Responsabilitati:

  • Implementare protocoale Visa Base II, MasterCard IPM , Amex pentru procesarea mesajelor de clearing
  • Implementare functionalitati specifice de carduri de comert electronic, automate de plati, integrare terminale in infrastructura existenta
  • Implementare PCI- DSS in aplicatiile SmartVista backoffice
  • Certificare sistem de backoffice la MC, Visa, Amex
  • Suport aplicatie 24X7, bug fixing, interventii de urgenta
  • Dezvoltare de functionalitati specifice de sistem de carduri
  • Upgrade de sistem obligatoriu la cerinta Visa/MasterCard/Amex
  • Testare aplicatii cu tool specializat de testare tranzactii cu card bancar
  • Upgrade de aplicatie autorizare carduri – versiuni noi
  • Optimizare performanta de sistem pt procesari de date de volum mare
  • Upgrade de aplicatie backoffice carduri – versiuni noi
  • Functionalitati credit card – dezvoltare, implementare, testare

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top
  • Pachet de beneficii atractiv
  • Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
  • Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei