Adresa/ adresele jobului

Mărăcineni

Se recruteaza si din

Brașov, Pitești, Râmnicu Vâlcea, Câmpulung, Curtea de Argeș

CERINTELE POSTULUI:

 - studii medii/superioare tehnice;

 - cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;

Experienta profesionala :

- minim 3 ani vechime in acelasi post intr-o alta societate din acelasi domeniu;

RESPONSABILITATI SI SARCINI DE SERVICIU:

-     colaborarea cu RPRD în ceea ce priveşte planificarea şi efectuarea activităţilor productive;

-     colaborarea cu ACZ în vederea evaluării ofertelor din punct de vedere tehnic;

-     colaborarea cu RSMQ cu privire la  eventualele carenţe detectate în cadrul organizaţiei, cu propuneri de îmbunătăţire;

-      efectuarea unei monitorizări constante privind starea de punere în aplicare a "acţiunilor de îmbunătăţire” cu privire la           departamentul tehnic;

-     colaborarea, când acest lucru este solicitat de către departamentul comercial, la formularea ofertei şi la negocierea din   punct de vedere tehnic cu clientul;

-     definirea, monitorizarea şi analizarea costurilor dpdv SDV-istic;

-     coordonarea activităţilor de proiectare şi fabricare a SDV-urilor;

-     coordonarea furnizorilor pentru proiectarea şi fabricarea de SDV-uri;

-     evaluarea furnizorilor de SDV-uri;

-     definirea parametrilor pentru proiectarea și fabricarea SDV-urilor;

-     cunoaşterea materialelor şi a tipurilor de acoperiri superficiale pentru SDV-uri;

-     modalităţi de ascuţire şi prereglare scule așchietoare radiale, prevăzute cu plăcuțe amovibile – cuţite de strung, freze, burghie;

-     gestionarea magaziei de scule;

-     efectuarea prereglarii tuturor sculelor;

-     programarea, coordonarea şi urmărirea activităţilor de mentenanță, atât planificate, cât şi  neplanificate, la toate maşinile unelte din organizație;

-     gestionarea documentelor tehnice ce ţin de competenţa sa (desene scule, parametri maşinilor unelte, programe de prelucrare);

-     efectuarea de studii de fezabilitate a fabricaţiei;

-     instruirea şi verificarea personalului de care este responsabil;

OFERIM:

-    salariu atractiv ;

-    bonuri de masa ;

-    decontare transport ;