Cauta coleg/a pentru planificare productie

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Pantelimon

Se recruteaza si din

Pantelimon

Descrierea firmei

G. Canale & C este o companie internationala care opereaza in industria tipografica de peste 100 de ani. Prima tipografie G Canale & C a fost deschisa in 1915, la Torino. Astazi G. Canale & C este un grup de dimensiuni europene cu peste 400 de angajati si isi desfasoara activitatea in trei sedii in Italia si Romania. Unitatiile productive ale G. Canale & C se afla printre cele mai avansate companii din punct de vedere tehnologic din Europa, in domeniul tipografic.

In Romania, G. Canale & C este gestionata de o echipa multinationala de profesionisti tineri, dedicati, cu experienta notabila in industria tipografica.

Cerinte:
- studii superioare tehnice;
- minim 1 an experienta in domeniu;
- cunostinte de organizare a productiei;
- capacitatea de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta;
- atentie la detalii;
- capacitate de autoorganizare si stabilire a prioritatilor;
- capacitate de decizie si asumarea a responsabilitatii;
- cunostinte limba engleza, italiana(constituie avantaj)
- cunostinte avansate Excel, Internet, Outlook

Responsabilitati:

Organizeaza si coordoneaza activitatea de programare a productiei.

Programarea productiei

Primeste cererea de productie din partea departamentului tehnic,comanda de la responsabilul de produs,verifica detaliile comenzii,disponibilitatea/incarcarea pe masini,estimeaza timpii de executie,formuleaza raspunsul la comanda catre responsabilul de produs in scris in vederea acceptarii sau nu a executarii pe masini o stabileste consultandu-se cu seful de departament din tipar rotativ si plan precum si cu seful de legatorie.

In caz de acceptare a cererii, se primeste comanda ferma de la responsabilul de produs, pe email si se initiaza procesul de programare a comenzii.

Completeaza datele specifice comenzii in RMA, in momentul primirii comenzii impreuna cu datele de „initio stampa”prevazute.

Solicita confirmarile de VSS de la responsabilul de produs si demareaza procesul de productie.

In functie de factorii zilnici existenti se face actualizarea timpilor de programare in strinsa colaborare cu responsabilul de produs si reprogramarea pe alte masini in situatii de nefunctionalitate a unei masini(de tipar/legatorie).

Verificarea lucrarilor:

Zilnic verifica parametrizarea productiei in RMA

Solicita informatii cu privire la eventuale intarzieri.

Interactiunea cu echipa tehnica

Verificarea comenzilor sa fie in acord cu planul de programare

 Relationarea cu responsabilii de comanda in solutionarea modificarilor de programare

 Interactiunea cu echipa prepress

Verificarea zilnica a planului de programare si urmarirea cu seful prepress ca se executa comenzile in acord cu acest plan;

Relationarea cu seful prepress in solutionarea modificarilor de programare

 Interactiunea cu echipa tipar/legatorie

 Identificarea/Analizarea situatiilor ce pot duce la intarzierile de intrare in productie si gasirea de solutii impreuna cu directorul de productie

 Previzionare comenzi, plan de programare productie

Pe baza analizei comenzilor deschise in SAS pentru urmatoarea perioada: luna, trimestru, semestru, an si planului de productie din anul precedent, intocmeste previziunea de productie pe luna/trimestru/semestru/an.

Preia responsabilitatile Asistentul de programare si/sau Operator programare in situatii speciale

Se ofera:
- program de lucru : 8 ore pe zi
- salariu fix + bonuri de masa
- tichete cadou de Paște și Craciun
- transport asigurat catre companie.
 - training pe perioada de inductie in companie.