Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati

  • Programare PLC si HMI (Beckhoff – Siemens) pentru masini de productie si echipamente de testare;
  • Realizarea conexiunilor intre calculatoare si PLC;
  • Implementarea programelor PLC si selectarea echipamentelor in vederea realizarii proiectelor conform cerintelor impuse;
  • Evaluarea rezultatelor si adaptarea solutiilor la proiecte pe baza rezultatelor;
  • Realizarea documentatiei programelor executate, crearea schemelor electrice;
  • Definirea, selectarea si crearea listelor cu piesele si componentele necesare a fi achizitionate in vederea producerii echipamentelor si masinilor proiectate.

Profil candidat

  • Studii tehnice superioare, specializarea Electronica, Electrotehnica si Mecatronica;
  • Cunostinte de integrare si programare PLC (Beckhoff – Siemens), HMI;
  • Cunostinte programare in Lab View, Test Stand, constituie un avantaj;
  • Cunostinte robotica, constituie un avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie, spirit analitic,gandire logica.