Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:
• dezvoltarea de software web-based pentru necesitatile companiei
• realizarea programelor performante, conform unor specificatii predefinite asigurand confidenţialitatea si securitatea datelor
• participare activa in etapele de analiza tehnica, realizarea arhitecturii aplicatiei, proiectere, programare, testare, documentare, implementare, receptie
• propunerea solutiilor de optimizare pentru aplicatiile curente
• acordare de asistenta tehnica si consultanta pentru utilizarea aplicatiilor

Cerinţe de specialitate obligatorii:
• experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web (avantaj pentru cei ce prezinta portofoliu de proiecte)
• cunostinţe solide a tehnologiilor web: PHP
• cunoştinţe de SQL si baze de date
• cunoştinţe solide de structuri de date şi algoritmi

Cerinţe ce ofera avantaj candidatilor:
cunoştinţe de optimizare SEO - Google Analytics sau alte tool-uri de SEO
• experienţă în lucrul cu servere de aplicaţii (Apache Tomcat, Jetty, etc...)
• cunostinte de SOAP, REST, CSS, HTML, XML
• cunoştinţe de SVN, CVS, ANT, Maeven, Linux, Jira, Wiki, SOAP, WSDL, API, MVC, Agile, Scrum

Bonusuri si beneficii:
• salariu in functie de nivelul de cunostinte, nivelul studiilor, dar peste media companiei
• tichete de masa
• training specializat si cursuri platite de companie
• posibilitate de promovare profesionala