Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Programator/Operator CNC

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Germană - Mediu , Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Descrierea jobului

Atribuții:

  • Analizarea cerințelor clientului și propunerea celei mai bune soluții pentru prelucrarea cerută;
  • Realizarea modelului de programare CNC;
  • Pregătirea și utilizarea mașinilor CNC pentru a îndeplini procesele;
  • Elaborarea rapoartelor de cercetare pe baza diferitelor tipuri de aparaturi de analiză ;
  • Colaborarea cu experții pe plan intern și extern;
  • Colaborarea cu colegii din alte departamente pentru realizarea optimă și respectarea termenelor proiectelor;
  • Optimizarea proceselor și produselor ;
  • Disponibilatea de a lucra în 2 schimburi.

Calificare necesară:

  • Experiență ca programator/ operator CNC cu următoarele limbaje: FANUC, SINUMERIC sau HEIDENHAIN;
  • Cunoștinte în desen tehnic;
  • Cunoștinte în toleranțe și control dimensional;
  • Aptitudine mecanică și bune abilități matematice;
  • Înțelegere de bază a operării calculatorului (MS Office) și CAD / CAM;
  • Capabilitate de a lucra independent;
  • Abilități bune de comunicare;
  • Limba germană/ engleză constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Salarizare atractivă;
  • Asigurare medicală privată;
  • Tichete de masa;
  • Transport în comun decontat;
  • Reducere la abonamentul 7card;

Candidatul ideal

Firma Guhring oferă soluții personalizate clienților noștri din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad de precizie. Multitudinea tipurilor de repere și cerințele dimensionale ridicate implică proiectarea orientată spre client. Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să ne sprijine în creșterea productivității.

Dacă sunteți familiarizat cu domeniul programării/ operării mașinilor cu comandă numerică, prelucrărilor metalice, desenului tehnic, testării sculelor așchietoare, măsurătorilor și întocmirea rapoartelor de cercetare și aveți o atenție sporită pentru detalii, atunci puteți aplica pentru postul de Programator/Operator CNC în cadrul departamentului de Cercetare-dezvoltare în noul Centru tehnologic finalizat în 2020.