Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions este în căutarea unui Programator Junior pentru o companie internațională, prezenta de peste 40 de ani pe piata, oferind soluții simple și intuitive pentru monitorizarea flotelor auto.

Cerinte:

- Cunostinte baze de date MySQL (extra fiind: Microsoft SQL Server, Oracle etc.),
- Cunostinte limbaje de programare SQL, JAVA, HTML, javaScript,
- Se considera un plus experienta in dezvoltare programe in medii mobile
- Cunostinte sisteme de operare Linux, Windows
- Experienta in instalarea de sisteme ITC hardware si software
- Cunoasterea/intelegerea aplicatiilor web cu baze de date
- Cunoasterea tehnologiilor de comunicatii si telecomunicatii
- Intelegere buna a arhitecturii bazelor de date si a software-ului aferent manegementului acestora
- Studii superioare, preferabil profil precum: Automatica, Cibernetica, Informatica;
- Bune abilitati organizatorice spre rezolvarea problemelor
- Abilitatea de a lucra sub presiune
- Capacitatea de a lucra in echipa

Responsabilitati / Realizari

1. Intelege arhitectura bazelor de date si se preocupa de instalarea, configurarea, optimizarea si managementul acestora
2. Proiecteaza, elaborareaza, testeaza, implementeaza programele / componentele / aplicatiile software:
- Proiecteaza scheme logice si diagrame pentru structurarea cerintelor proiectului in secvente logice
- Elaboreaza/dezvolta module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele
- Proiecteaza si modifica structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relationale
3. Lucrează în echipă pentru selectarea, adaptarea, proiectarea, integrarea celor mai convenabile soluţii
4. Intretine dictionarele de date introducand si modificand definitii

Alte informatii

- Salariu fix;
- Mediu de lucru placut;
- Asigurare medicala privata.