Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Earthlink  isi cauta o noua colega/coleg. Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica te rugam sa ne trimiti CV-ul tau.

Cautam o persoana cu spirit practic, organizata, dornica sa invete lucruri noi, diplomata si perseverenta in a-si indeplini sarcinile.

Candidatul ideal:
- Student interesat sa acumuleze concepte noi de programare

- Cunostiinte elementare legate de PHP OOP si baze de date

- Limba engleza nivel mediu(scris si vorbit)
- Cunoasterea aplicatiilor din suita Ms Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

Responsabilitati:

- Asigura suport tehnic level 1 pentru beneficiarii companiei
- Preia telefonic, prin intermediul e-mail-ului sau prin alte sisteme specifice semnalarile clientilor

  referitoare la incidente aparute
- Actioneaza direct pentru rezolvarea problemelor reclamate de clienti conform procedurilor

  interne
- Ofera suport tehnic de tip remote-hands
- Monitorizeaza incidentele aparute in sistemul de tichete al departamentului tehnic

Beneficii:
- Salariu motivant

- Telefon de serviciu
- Abonament pentru liniile de transport in comun

- Asigurare medicala
- Tichete de masa
- Birou central aproape de metrou

- Acces la cursuri de pregatire online

- Program de lucru flexibil

Earthlink este una dintre cele mai dinamice companii care activeaza in domeniile: dezvoltare de sisteme software customizate, servicii IT si proiectare  retele de telecomunicatii.

Oferim servicii la cele mai inalte standarde atat pe piata din Romania cat si in SUA .

Investim in dezvoltarea profesionala a echipei noastre, ne mandrim cu angajati specializati, dedicati si un mediu de lucru in care exista reale sanse de promovare.
Suntem o companie activa, in continua dezvoltare si promovam inovatia.
Pentru a te convinge asteptam cv-ul tau.