Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:
• Postul vizat presupune dezvoltare de software web-based pentru necesitatile companiei.
• Realizarea programelor performante se va face conform unor specificatii predefinite asigurând şi confidenţialitatea şi securitatea datelor.
• participare la analiza tehnică, la realizarea arhitecturii aplicatiei, urmând apoi etapele de proiectere, programare, testare, documentare, implementare, recepţie.
• propunerea solutiilor de optimizare pentru aplicatiile curente
• acordarea de asistenţa tehnică şi consultanţă pentru utilizarea aplicaţiilor.

Cerinţe de specialitate obligatorii:

• experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web (avantaj pentru cei ce prezinta portofoliu de proiecte)
• cunostinţe solide de programare în Java şi tehnologii JEE
• cunoştinţe de SQL si baze de date
• cunoştinţe solide de structuri de date şi algoritmi

Reprezinta un plus:
• cunoştinţe despre tehnologii web (Javascript, CSS, HTML, XML);
• experienţă în lucrul cu servere de aplicaţii (IBM WebSphere, Oracle WebLogic, Apache Tomcat, Jetty);
• lucrul cu unităţi de testare (Junit, TestNG);
• cunoştinţe de JSP, Struts, Spring, JSF, HTML, CSS, Javascript, XML, ECLIPSE, SVN, CVS, ANT, Maeven, Linux, Jira, Wiki, SOAP, WSDL, Hibernate, JAX-WS, Java Beans, API, JDBC, MVC, Linux, Agile, Scrum.

Bonusuri si beneficii:
• salariu în funcţie de nivelul de cunoştinţe, nivelul studiilor şi de posibilităţi, dar peste media companiei;
• posibilităţi de afirmare;
• tichete de masă;
• training specalizat si cursuri plătite de companie;
• posibilitate de promovare profesională.