Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Brașov; Cluj-Napoca

Descrierea postului:
• rescrierea si reinoirea aplicatiilor companiei in limbaje moderne pentru realizarea de interfete usoare de folosit
• dezvoltarea de software web-based pentru necesitatile companiei
• realizarea programelor performante, conform unor specificatii predefinite asigurand confidenţialitatea si securitatea datelor
• participare activa in etapele de analiza tehnica, realizarea arhitecturii aplicatiei, proiectere, programare, testare, documentare, implementare, receptie
• propunerea solutiilor de optimizare pentru aplicatiile curente
• acordare de asistenta tehnica si consultanta pentru utilizarea aplicatiilor

Cerinte de specialitate obligatorii:
• cunostinte solide de programare in Java sau PHP si JavaScript
• cunostinte de SQL si baze de date
• cunostinte solide de structuri de date si algoritmi

Reprezinta un plus:
• cunostinte despre tehnologii web: PHP, CSS, HTML, XML, Javascript, AJAX
• lucrul cu unitati de testare (Junit, TestNG)
• cunostinte de JSP, Struts, Spring, JSF, ECLIPSE, SVN, CVS, ANT, Maeven, Linux, Jira, Wiki, SOAP, RestFUL, WSDL, Hibernate, JAX-WS, Java Beans, API, JDBC, MVC, Linux, Agile, Scrum

Bonusuri si beneficii:
• salariu in functie de nivelul de cunostinte si nivelul studiilor
• tichete de masa
• training specializat si cursuri platite de companie
• posibilitate de dezvoltare profesionala

  • Interviu online
  • Precizati cati ani de programare aveti din fiecare tehnologie?
  • Enumerati framework-urile pe care ati lucrat?