Profesori pentru limba germana si limba engleza

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

CANDIDATUL IDEAL:
Candidatul ideal trebuie sa fie un bun pedagog, sa aiba abilitati in lucrul cu copiii, sa fie dispus sa se joace cu acestia, sa fie flexibil si rabdator. De asemenea, candidatul ideal trebuie sa fie receptiv la nou si cu initiativa.

Constituie avantaj experienta in lucrul cu copiii si/sau absolvirea liceului pedagogic.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Persoana angajata va fi responsabila cu:

- determinarea copiilor de a vorbi limba studiata, precum si dezvoltarea celorlalte abilitati;

- planificarea/pregatirea cursurilor, lectiilor si a materialelor didactice;

- respectarea metodei de lucru folosite in cadrul firmei;

- adaptarea cursurilor in functie de nevoile cursantilor;
- evaluarea cursantilor.

Asiguram training pentru insusirea metodei si pentru perfectionare.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Compania noastra este o companie infiintata in urma cu zece ani, iar scoala de limbi straine PROKIDS functioneaza in cadrul  Standard Consulting de sapte ani

Colaboram cu institutii scolare din Ploiesti, cu British Council Bucuresti si cu Educational Centre Romania pentru evaluarea cursantilor si pentru pregatirea profesorilor.

  • Interviu online
  • Care este intervalul orar in care ati dori sa lucrati in firma noastra?
  • Care este experienta dumneavoastra in lucrul cu copiii? Considerati ca va puteti juca cu acestia?