Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Chișineu-Criș; Ineu

Kromberg & Schubert Romania Na este companie membra a concernului german Kromberg & Schubert, concern care s-a remarcat in mod continuu ca un punct de referinta a standardelor in domeniul automotive. Suntem unul dintre cei mai importanti producatori de cablaje auto din zona de Vest a tarii.
Postul este pentru fabrica Kromebrg & Schubert din Parcul Industrial Nadab, orasul Chisineu-Cris, Judetul Arad.

Responsabilitatile tale pentru aceasta pozitie sunt:

  • Elaborarea planului de productie conform principiilor companiei;
  • Planificarea si controlul stocurilor de piese finite si semifinite;
  • Urmarirea realizarii de piese finite si semifinite;
  • Planificarea strategica a livrarilor.

Sarcini de realizat:

  • Intocmeste si inregistreaza planul de productie si prioritatile (inclusiv comenzi speciale), stabilind cerintele in functie de posibilitatea de realizare, capacitatile utilajelor si necesarul de personal;
  • Intocmeste planul de productie (Proplan) pe mai multe saptamani, pentru prognoza;
  • Verifica permanent restantele in sistem si le actualizeaza saptamanal;
  • Coordoneaza si planifica stocurile de piese finite colaborand cu responsabilii din Departamentul Productie;
  • Urmareste realizarea de piese finite si actualizeaza sistemul in cazul unei versiuni noi;
  • Participa activ la managementul schimbarii;
  • Verifica posibilitatea transformarii de versiuni pentru a evita costuri suplimentare;
  • Coordoneaza si planifica strategic livrarile;
  • Introduce actiuni corective in productie, in aria sa de responsabilitate.

Cerintele noastre sunt:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta profesionala in planificare si operatiuni logistice;
  • Cunostinte MS Office;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte de limba germana - reprezinta avantaj;
  • Abilitati organizatorice si spirit de munca in echipa;
  • Gandire analitica;
  • Flexibilitate si adaptabilitate;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.