Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:
- minim 2-3 ani experienta in marketing, comunicare, branding
- experienta in promovarea produselor cosmetice: make-up, produse unghii false etc.
- limba engleza nivel avansat
- abilitati organizatorice, simt estetic si spirit de initiativa dezvoltat
- creativitate, flexibilitate și originalitate
- cunostinte / experienta in marketing online si social media
- foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului.

Descrierea jobului:
- ajuta la branding-ul, lansarea si promovarea produselor cosmetice LUXORISE;
- lucreaza cu designer-ul pentru a crea ambalaje pentru produse cosmetice cu brandul LUXORISE ce urmeaza a fi date in productie in fabrici din Europa si Asia (conceptia de ambalaj produs, imagine produs, descrieri produs, elemente de promovare produs etc.);
- studierea pietei de make-up si unghii false, propunerea de noi produse in tendinte pe care le putem comanda in fabrici si le putem personaliza cu brandul firmei noastre LUXORISE;
- implementarea si dezvoltarea strategiei de brand si dezvoltarea strategiei de comunicare;
- Identificarea noilor oportunitati pentru brandul in cauza;
- asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
- permanenta studiere a pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;
- determinarea obiectivelor / strategiei brandului, atat pe termen scurt, cat si pe termen lung si crearea planului de activitate;
- monitorizarea continua a propriului brand, dar si a dezvoltarii competitorilor - mai ales anticiparea strategiei si potentialelor miscari ale competitiei.
Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa
- posibilitatea de dezvoltare profesionala
- mediu de lucru placut
- pachet salarial motivant

Descrierea companiei:
Importator si distribuitor de produse cosmetice profesionale si aparatura pentru unghii false, produse make up, produse epilare cu ceara, produse pentru saloanele de infrumusetare (geluri UV, oje semipermanente, nail art etc.). Vanzari en detail si en gros de produse cosmetice.