Acest job nu mai este activ.

Product Manager Sol SCADA si Eficienta Energetica

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Descrierea postului

Product Managerul va efectua activitati de evaluare, consultanta tehnica, ofertare, promovare solutii si produse specifice proceselor de tip SCADA si de eficienta energetica.

Activitati:

-efectuează evaluari tehnice, identifica nevoia clientului si califica gradul de interes al acestuia

-intocmeste oferte  tehnice si comerciale pentru solutiile din portofoliu, combate obiectiile clientului si imbunatateste oferta data

-ofera suport tehnic pe gama de produse pentru departamentul vanzari, precum si vizite la clienti pentru prezentarea si sustinerea solutiei tehnice ofertate

- urmareste derularea proiectelor de implementare, finalizarea si receptia lucrarilor si gradul de satisfactie al clientului

-planifica si urmareste comenzile de produse la furnizori

-intretine lista de preturi furnizori si branduri specifice

-creaza campanii de promovare pentru solutiile din portofoliu

-intretine fisele de solutie si site-urile de specialitate ale companiei

-realizeaza targetul de vinzari

-realizeaza training-uri interne pentru compartimentele tehnic, vanzari si PIF

-ofera suport tehnic compartiment Project Management si PIF

Cerinte

-domiciliul in Iasi;
-absolvent de studii superioare, profil tehnic; un plus pentru studii in zona energetica/ electrotehnica/ electronica

-cunoasterea generala (la nivel de structuri si cerinte) a proceselor din industrie, a sistemelor de automatizare, a sistemelor energetice de distributie si consum

-bune cunostinte de limba engleza;
-experienta in vanzari consultative pentru solutii si echipamente profesionale

-abilitati excelente de comunicare si prezentare;
-cunostinte de operare PC, foarte bune

-capacitate de lucru in echipa si capacitate de lucru individual, autoorganizare si prioritizare obiective

-orientare catre client si rezultate

-urmarire si realizare obiective de vanzari
-permis de conducere;
-disponibilitate pentru deplasare in teritoriu

Oferta (bonusuri, beneficii)
-echipa tanara si unita;
-salariu competitiv;
-bonusuri trimestriale;
-training, team building-uri .
-telefon mobil, laptop