Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Bragadiru

Descriere:

  • Asigura consultanta clientilor si suport tehnic echipei, atunci cand este necesar;
  • Promovarea produselor si serviciilor;
  • Ajuta la elaborarea planului de marketing pentru produsele coordonate;
  • Coordonarea lansarii produsului sau serviciului inovativ;
  • Elaborarea previziunilor financiare pentru un proiect, de dezvoltare produse;
  • Planificarea vanzarilor pentru produsul nou sau imbunatatit;
  • Monitorizarea respectarii standardelor de calitate pentru materialele de promovare a produselor;

Obiective:

  • Realizarea obiectivelor cheie anuale, a indicatorilor de performanta in cadrul bugetului de cheltuieli admise;
  • Asigura un nivel inalt de satisfactie clientilor oferind solutia potrivita si dezvolta in mod activ relatii pe termen lung cu acestia;
  • Asigura suport tehnic pentru echipa de vanzari, respectiv prezentari tehnice la clienti;
  • Urmeaza procesul de vanzari Lapp pe teritoriul sau segmentul alocat pentru a dezvolta pe deplin baza de clienți pentru solutia Lapp;
  • Executarea si rezolvarea problemelor tehnice;

Responsabilitati:

  • Susține si executa planurile de vanzari in conformitate cu strategia;
  • Tine legatura cu responsabilii de proiect, obține date relevante despre proiect si introduce Lapp ca solutie cu scopul de a obtine cereri de oferta;
  • Furnizeaza raspuns rapid si profesional clientului;
  • Dezvolta o relatie armonioasa cu subcontractorii, numiti responsabili pentru  achizitia si instalarea sistemelor de cabluri cu scopul de a obtine un contract de achizitie pentru produse si solutii Lapp;
  • Sprijina colegii cu privire la probleme tehnice si reclamatii;
  • Organizeaza si sustine cursuri tehnice pentru colegi si clienti;
  • Realizeaza desene cu ajutorul AutoCad sau program similar;
  • Furnizeaza informatii pentru ofertare;
  • Gestionarea comenzii  si urmarirea acesteia pana la livrare;
  • La incheierea proiectului, solicita opinia beneficiarului, inginerului si contractorului pentru a verifica nivelul de satisfactie, cu scopul de a obtine o scrisoarea de referinta scrisa, daca este posibil. Mentine contactul pentru proiecte viitoare;
  • Ofera feedback si construieste o relatie cu clientii pentru viitoare oportunitati;
  • Traieste in principiile de ghidare Lapp si cultura Lapp Sales Effectiveness;
  • Foloseste software (SAP, CRM, LappNet, drawing, MS Office);

Cerinte:

  • Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Electrotehnica, Energetica, Automatica);
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat - vorbit si scris;
  • Cunostinte bune operare PC (MS Office), lucrul intr-un sistem de tip ERP;
  • Abilitati interpersonale excelente;
  • Capacitate de coordonare, organizare si planificare;
  • Dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa;
  • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
  • Capacitate de previziune a evenimentelor;
  • Capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte clare si corecte;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;
  • Echilibru emotional, constanta in atitudini;
  • Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
  • Competente de  a lucra in echipa;
  • Disponibilitate de a se deplasa in teritoriu;
  • Detinator permis de conducere categoria B;
  • Cautam o persoana empatica, motivata si dornica sa se implice, orientata spre rezultate,cu abilitati de comunicare si negociere, o persoana organizata si care sa pretuiasca spiritul de munca in echipa;
  • Sa se exprime in mod adecvat, sa aiba o atitudine respectuoasa, sa acorde atentie, sa asculte activ si sa incurajeze o atmosfera conversationala deschisa;
  • Sa fie o persoana orientata spre rezolvarea problemelor, sa utilizeze metode pentru a genera idei si solutii, sustinute de un plan de actiune;
  • Abilitatea de a-si seta obiective clare si ambitioase, pe care sa le urmareasca fara a fi instruit in acest sens;
  • Sa isi doreasca sa se dezvolte personal si profesional continuu;

Beneficii:

  • Un sistem de bonusare adaptat eticii firmei mama constand din : pachet salarial atractiv (telefon, laptop, bonus in functie de performantele individuale);
  • Dezvoltare profesionala ( cursuri in cadrul companiei si la producator, in tara si in strainatate, cursuri organizate de companii specializate si acreditate);
  • Avantajul de a lucra in cadrul unei echipe tinere, dinamice si motivate;

*Pentru aceasta pozitie, recrutam candidati din Bucuresti si Ilfov