Acest job nu mai este activ.

Product Manager (experienta actiuni media)

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Principalele responsabilitati ale Product Manager-ului:

* dezvolta, organizeaza, planifica, coordoneaza si controleaza strategiile si tacticile de promovare ale produselor alocate* gestioneaza actiunile media
* participa la realizarea materialelor de comunicare si promovare (cataloage, oferte speciale, brosuri) si raspunde de calitatea si corectitudinea informatiilor inscrise
* organizeaza simpozioane, manifestari stiintifice pentru prezentarea si promovarea produselor medicamentoase si farmaceutice ale companiei
* discuta cu leaderi de opinie din specialitatea de care este responsabil, pentru a explica avantajele utilizarii produselor oferite si pentru a culege informatii despre gradul de cunoastere/utilizare a medicamentului
* centralizeaza, analizeaza si intocmeste rapoarte privind situatiile existente din teritoriu (oportunitati si amenintari) si face propuneri pentru rezolvarea eventualelor probleme aparute
* efectueaza vizite la clienti (medici, farmacisti, distribuitori) impreuna cu reprezentantii medicali ai companiei
* acorda suport echipei de promovare, urmarind implementarea planurilor de actiune
* asigura logistica si materialele necesare activitatii echipei de promovare

Cerinte:
- Experienta relevanta in actiuni media (TV, radio etc)- Experienta in promovare de suplimente/OTC/RX
- Studii superioare absolvite
- Excelente abilitati de comunicare si prezentare
- Excelente abilitati de relationare, negociere si organizare
- Creativitate, initiativa, spirit de echipa, loialitate
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat
- Permis de conducere categoria B
- Disponibilitate pentru deplasari in tara

Oferta (bonusuri, beneficii) :
- pachet salarial motivant
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist, oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la traininguri