Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal:

Studii universitare biochimie / chimie/ biologie

Experienta necesara : promovare si vanzare sisteme de laborator sau specialist laborator analize medicale;

Capabil sa analizeze piata folosind un set de criterii multiple si complexe si sa ia decizii rapide;

Capabil sa-si fixeze obiective in concordanta cu evolutia pietei;

Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si coordonare;

Orientare catre clienti, capacitate de adaptare permanenta la conditiile pietei prin solutii creative;

Motivat si orientat catre indeplinirea obiectivelor, fire dinamica, organizata, cu spirit de initiativa si capacitate de prioritizare a sarcinilor.

Responsabilitati

Asigura intrerpretarea corecta si aplicarea politicilor de marketing ale furnizorilor de produse precum si ale companiei pentru sistemele din portofoliu;

Se concenreaza pe dezvoltarea produselor strategice ale companiei;

Este responsabil pentru realizarea strategiei si atingerea obiectivelor departamentului de vanzari fiind raspunzator pentru exploatarea potentialului pietei;

Stabilirea s participarea la activitatile de promovare a produselor companiei in scopul realizarii obiectivelor referitoare la cresterea vanzarilor, cota de piata, produse strategice;

Asigura suport pentru echipa de vanzari, participa la instalarea aparatelor la clienti precum si la training-urile de operare organizate cu aceasta ocazie;

Raporteaza periodic progresele inregistrate si rezultatele obtinute, analizeaza evolutiile si face recomandari;

Reprezinta compania, urmarind sa construiasca relatii de afaceri pe termen lung prin mentinerea unui nivel ridicat de contact cu clientii.

Se ofera:

Pachet salarial motivant;

Laptop, telefon mobil, autoturism de serviciu, bonuri de masa, servicii medicale.